Сител Сторм ја освоија женската НБА

Сител Сторм ја освоија женската НБА

пред 3 месеци

Кошаркарките на Сиетл Сторм ја освоија титулата во женската НБА лига. Во финалето тие убедливо ги поразија Лас Вегас Ејсис. Третиот меч кошаркарките на Сиетл го добија со 92:59.

Сиетл Сторм ја освоија четвртата титула во историјата на франшизата со што се израмнија на вечната листа со Хјустон Корнетс и Минесота Линкс.

За МВП беше прогласена Бријана Стјуарт, кошаркарка која минатата сезона ја пропушти поради повреда. Стјуарт во третиот натпревар постигна 26 поени.Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top