Стартот на АО бил поместен не поради короната, туку поради Федерер!?

Стартот на АО бил поместен не поради короната, туку поради Федерер!?

пред 9 месеци

Крег Тајли, директорот на тенискиот герн слем, Австралија Опен рече дека со голема сигурност може да каже дека Роџер Федерер ќе заигра на првиот годинешен грен слем, во Мелбурн.

Иако неодамна на доделувањето на награда во Швајцарија рече дека „не е се уште 100% подготвен“, верува дека сепак Швајцарецот ќе настапи на АО, пред се поради тоа што е поместен почетокот на турнирот, за 8 февруари.

„Имаме ветување дека сите играчи ќе бидат во Австралија. Почеток е на сезоната, сешто може да се случи со играчите, но сите имаат волја да дојдат. Сите играчи, вклучувајќи го и Роџер пифатија да дојдат. Федерер ни даде термин 8. Февруари, повеќе му одговарал за да има време да се подготви за АО. Сепак, се ќе зависи од тоа каква ќе е неговата состојба во наредните 2-3 недели“ рече директорот на Австралија Опен.

Швајцарецот неодамна стигна на подготовки во Дубаи.

Крег Тајли исто така рече дека се очекува посетата на турнирот да е 50% за разлика од минатата година кога низ портата на „Мелбурн парк“ поминаа рекордни 840.000 гледачи.

Обично, почетокот на АО е во јануари, но идната година ќе има поместување.

АО ќе се игра од 8. до 21.февруари

Share

Kipling Jr. (https://animebee.to/m/kvg9) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch The Promised Neverland Season 2 (Dub) aniwatch Episode 11 free anime

AnimeFreak: The Helpful Fox Senko-san anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime stream

Space Patrol Hopper Episode 1

Twitch: https://www.twitch.tv/animefreakws/about

Behance: https://www.behance.net/animeflixnl/

Scroll to Top