Тајсон: Го мразев Мајкл Џексон!

Тајсон: Го мразев Мајкл Џексон!

пред 4 месеци

Легендарниот боксер, Мајк Тајсон од време на време споделува со светот некоја од своите случки во бурниот живот. Последно се дозна дека „железниот“ од дното на душата го мразел легендарниот Мајкл Џексон.

„Го запознав на концерт во Кливленд, бев таму со Дон Кинг, тогаш бев шампион. Дон на Мајкл му покажа знак мир (peace), тој му возврати. Јас го сторив истото, мене не ми одговори. Се прашував дали `ме искулира`. Си помислив можеби не ме вие. Не смееше така, па јас сум шампион. Отидовме зад сцената и Мајкл разговара со Дон Кинг, а мене ме игнорира, не ми се обраќа. Одам до него, а тој ми вели дека сум му прилично познат и ме прашува од каде ме знае. Му реков само дека сум му фан и дека ми е задоволство што го запознав, а тој само седна во автомобилот и замина“ раскажува Тајсон.

Години потоа боксерот не сакал да чуе за пејачот, но се се сменило откако Џексон го повикал на забава.

„Се дружевме и навистина беше добро момче, но секогаш размислував за тоа кога ме понижи. Знаеше кој сум“ вели Тајсон.

Share

Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free month

Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://gogoanime.be/m/edeN) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime dragon ball z

Scroll to Top