Теодосиќ подава и со глава

Теодосиќ подава и со глава

пред 1 месец

Виртус Болоња се единствени без пораз оваа сезона во Еврокупот. Екипата на тренерот Александар Ѓорѓевиќ, 13. победа во ова натпреварување ја забележа синоќа против Будуќност (85:65).

Виртус играат по нотите на Милош Теодосиќ, натпреварот со Будуќност тој го заврши со осум поени, шест скока и 10 асистенции.

Во финишот на мечот тој изведе вистинска магија, нападот на Виртус го започна, така што со глава му подаде на својот соиграч, а потоа откако направи движење од полу дистанца успеа да поентира.

 

Share

One Piece (Dub) Episode 654 at website https://funimationfree.com funimation initial d

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 29 (https://animefreak.ws/m/ljjq/ep-29) at website https://animefreak.ws my hero academia animefreak

Scroll to Top