Тите: Тој што го игра Нејмар како крило е магаре!

Тите: Тој што го игра Нејмар како крило е магаре!

пред 2 месеци

Бразилскиот селектор Тите влезе во одбрана на својот напаѓач Нејмар, велејќи дека во неговиот клуб Пари Сен-Жермен, секој кој сака да го постави да игра како крило е „магаре“.

Додека беше фудбалер на Барса, тој имаше широка улога покрај Луис Суарез и Лионел Меси во нападот, додека во бразилската репрезентација игра како „чиста десетка“.

„Нејмар не е проблем, туку е решение. Велат дека прави многу грешки кога игра во Европа, но тоа е така бидејќи не игра на неговата позиција, бидејќи таму не може да е клучен. Ако некој тренер сака да го игра на крило, ќе кажам дека е магаре. Така се ограничува креативниот капацитет на таков фудбалер“, вели Тите.

Share

sunwin club sunwin club sunwin tài xỉu

sun win

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất

sun win

sunwin club tải sunwin apk sunwin tài xỉu

Scroll to Top