ТОП ретро – највалканиот играч на светот – Херардо Бедоја заработи 46 црвени картони!

ТОП ретро – највалканиот играч на светот – Херардо Бедоја заработи 46 црвени картони!

пред 3 години

Колумбиецот Херардо Бедоја е официјално највалканиот фудбалер во историјата – во својата 20-годишна кариера има 46 црвени картони настапувајќи за колумбиските тимови Депортиво Кали, Расинг клуб, Милионариос и Санта Фе.Share
Scroll to Top