Тројца нема да добијат нови договори од Реал

Тројца нема да добијат нови договори од Реал

пред 9 месеци

Реал Мадрид на тројца фудбалери нема да им понуди нови договори. Марсело, Иско и Герет Бејл, имаат договори со клубот до 30.јуни 2022 година. Клубот ќе се обиде да ги продаде по завршувањето на оваа сезона, за да може нешто и да заработи од нивните трансфери.

Најдолг стаж во клубот, од овие тројца, има Марсело. Бразилецот на „Сантијаго Бернабеу“ пристигна во 2007 година. Во кариерата има одиграно 517 натпревари за реал.

Иско играч на Реал стана во 2013 година, кога во клубот пристигна и Бејл. Оваа сезона, Велшанецот е позајмен во Тотенхем.

Поранешниот фудбалер на Малага, Иско, за Реал одиграл 321 натпревар, додека Бејл во дресот на „кралскиот клуб“ настапил на 251 натпревар.

Во Реал, актуелна е и ситуацијата со Серхио Рамос. Како стојат работите, долгогодишниот капитен ќе го напушти клубот, а истото се очекува да го направи и Лукас Васкез.

Share

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://aniwatch.pro: Watch My-Otome Zwei aniwatch Episode 4 dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch Umigame to Shounen animedao Episode Full ahiru no sora animedao

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/145099-gogoanimelol/

Findery: https://findery.com/gogoanimelol

Scroll to Top