Фудбалер на Галатасарај палел огномет, па завршил во болница

Фудбалер на Галатасарај палел огномет, па завршил во болница

пред 9 месеци

Фудбалерот на Галатасарај, Омар Елабделуи, се здобил со сериозни повреди во новогидишната ноќ. Турските медиуми објавија, норвешкиот репрезентативец, се повредил додека палел огномети.

Елабделуи, бил хоспитализиран со повреди на рацете и на окото. Нема информации колку се сериозни повредите.

Елабделуи, кариерата ја започнал во младинскиот тим на Манечстер сити, но никогаш не добил можност да настапи за првиот тим. Во Премиер лигата настапувал во сезоната 2016/17 како играч на Хал сити.

Share

AnimeBee: Mijikamon anime episode 13 online free at https://animebee.to dubbed anime

Website https://animefreak.ws: Watch A Tree of Palme (Dub) animefreak Episode Full dubbed anime

Watch Ba La La: The Ocean Magic Episode 3

Magical Circle Guru Guru 2 Episode 38

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimebe/

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/gogoanimebe

Scroll to Top