Хакими во „канџите“ на Серхио Рамос

Хакими во „канџите“ на Серхио Рамос

пред 6 месеци

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, жестоко реагираше кон поранешниот соиграч, Ашраф Хакими, во текот на натпреварот Реал-Интер (3:2), во Лигата на шампионите.

Рамос збеснал во еден момент, кога Хакими се обиде да изнуди пенал. Хакими се уште беше на колена кога од зад грб, Рамос, започна да го навредува.

Најпрвин му порачал на Мароканецот дека е „ку…н син“, а кога го повикал да стане, му рекол да „не се дере како стаорец“.

Рамос на овој натпревар го постигна 100 гол во дресот на Реал. Од друга страна Ашраф Хакими, за сума од 40.000.000 евра, како играч на реал, ова лето се пресели во Интер.

 

Share

AniWatch watch animes: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 18 (https://aniwatch.pro/m/jj1A/ep-18)

AnimeFreak animefreak avatar: Watch Fire Force Season 2 Episode 12 (https://animefreak.ws/m/1KrW/ep-12)

Scroll to Top