Холифилд: Прерано ја прекинаа борбата, сакам меч со Тајсон!

Холифилд: Прерано ја прекинаа борбата, сакам меч со Тајсон!

пред 4 дена

Враќањето во рингот на Ивандер Холифилд (59) заврши неславно, се најде на подот уште во првата рунда во мечот против Витор Белфорт. Судијата ја прекина борбата, но поранешниот светски шампион во две тежински категории не се обесхрабрува.

„Витор е многу силен, успеваше да ме турка во рингот, но не бев здрман, не примив ниту еден удар кој ме повреди. Ме погоди во момент кога бев надвор од рамнотежа. Малку е тажно. Мислам дека судијата погреши што ја прекина борбата, не требаше тоа да го стори така брзо. Во следната борба би сакал да боксувам против Мајк Тајсон“ рече Холифилд кој се врати во рингот по пауза од 10 години.

Овој пораз беше 11-ти во неговата кариера.

„Железниот“ Мајк во рингот беше пред неколку месеци. Боксуваше против Рој Џонс Јуниор, а мечот заврши нерешено.

Share

Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation II - Lovers (https://animetv.cc/m/lDaZ) Episode Full

https://animebee.to watch animes

Mobile Suit Gundam Unicorn RE:0096 Episode 22

Watch anime online for free at KissAnime cautious hero kissanime

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimebe/

Voz: https://voz.vn/u/animefreakws.1746641/#about

Scroll to Top