Шестолигаш го исфрли Руни од ФА купот, Евертон се мачеше со Ротерам

Шестолигаш го исфрли Руни од ФА купот, Евертон се мачеше со Ротерам

пред 7 месеци

Премиерлигашот Евертон дури по продолженија успеа да го мине 3. коло во англискиот ФА куп. Со 2-1 славеше против Ротерам.

Играчите на Карло Анчелоти поведоа во 9 минута преку Тосун, изедначи Олосунд во 56-та. Дукурe во 93 минута од продолженијата погоди за конечни 2-1 и место во следната фаза.

Англискиот шестолигаш Шорли го исфрли членот на Чемпионшип, Дерби Каунти со 2-0. Екипата на Вејн Руни играше со резерви поради големиот број заразени со коронавирусот.

Ова се резултатите од сите останати денешни мечеви од 3. коло кои завршија до сега:

Борехам – Милвол 0-2
Лутон – Ридинг 1-0
Норич – Ковентри 2-0
Нотингем – Кардиф 1-0

Share

AnimeDao tower of god animedao: Attack on Titan (Dub) (https://animedao.nl/m/PXlK) Episode 25

AnimeFreak dubbed anime: Watch Horimiya Episode 3

Scroll to Top