Штутгарт без шанси против разиграната Барселона

Штутгарт без шанси против разиграната Барселона

пред 2 месеци

Фудбалерите на Барселона во подготвителен натпревар го победија Штутгарт со 3:0. Ова е трета победа за Барселона во исто толку контролни натпревар, прва на подготовките во Германија.

Мамфис Депај го постигна првиот гол за Барселона во 21.минута. Холанѓанецот најавува дека ќе биде големо засилување за екипата која ја води неговиот сонародник Роналд Куман.

Барса на полувреме замина со предност од 2:0. Вториот гол го постигна младиот напаѓач емир во 36.минута.

Точка на мечот стави Руиг во 73.минута.

Share

Chogattai Majutsu Robot Ginguiser (https://animefreak.ws/m/aLz5) Episode 12

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Moeru! Oniisan (OVA) Episode 2

https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Twitch: https://www.twitch.tv/animefreakws/about

Folkd: https://www.folkd.com/user/gogoanimebe

Scroll to Top