Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

пред 2 недели

Додека се подготвуваше за полуфиналето на Ролан Гарос против својот вечен ривал Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ најде време преку Инстаграм да му честита на својот сонародник Никола Јокиќ за освојувањето на МВП наградата во НБА лигата за оваа сезона.

„Честитки до Џокерот, мојот пријател Никола Јокиќ. Капа долу, заслужена МВП награда. Те сакам, брату“, вели Ѓоковиќ во видео-пораката облечен во дресот на Денвер нагетс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Share

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Hensuki: Are you willing to fall in love with a pervert, as long as she's a cutie? (Dub) Episode 12

https://animebee.to animes online. Mormorando (https://animebee.to/m/8wd5) Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Steel Angel Kurumi 2 Episode 12

KissAnime Sites Google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home

Scroll to Top