Јувентус ќе и го украде Депај на Барселона

Јувентус ќе и го украде Депај на Барселона

пред 3 години

Барселона, ова лето, ќе остане без уште еден „вќе договорен трансфер“. По Жоржињо Вајналдум, Катлонците ќе останат и без потписот на Мемфис Депај.

Капитенот на холандската репрезентација, летото како слободен играч ќе замина од Олимпик Лион. Тој долго време се поврзуваше со Барселона, но на крајот би можел да заврши во редовите на Јувентус.

Барселона се наоѓа во финансиска криза, поради што не може да се расфрла со пари. Јувентус на Депај му понудиле поголема плата од онаа што може да ја добие во Барселона.

Италијанскте медиуми тврдат дека Јувентус му понудиле за три милиони евра по сезона, повисока плата од она што му го нуди Барселона.

Барселона, за новата сезона се засили со Серхио Агуеро, Ерик Гарсија и Емерсон Ројал.

Агуеро и Гарсија пристигнаа во слободни трансфери, додека за Емерсон, клубот на Бетис им плати девет милиони евра.

Share
Scroll to Top