Јунајтед се пофалија со Алекс Телес

Јунајтед се пофалија со Алекс Телес

пред 4 месеци

Манчестер јунајтед го потврдија доаѓањето на бразилскиот бек Алекс Телес од Порто на четиригодишен договор за околу 17 милиони фунти.

27-годишниот Телес ги помина медицинските тестови во понеделникот, откако „ѓаволите“ конечно се договорија со Порто за сумата која треба да ја платат, а Телес чекаше лет за Бразил за да се приклучи на репрезентацијата. Јунајтед прво понудија 12 милиони фунти бидејќи тој влегуваше во последната сезона од неговиот договор, но Порто ги одби.

„Да се пристигне во клуб со престиж како Манчестер јунајтед е голема чест за мене. Во овој момент во мојата кариера можам да ветам дека ќе го дадам максимумот за да постигнеме успеси. Менаџерот има јасен план за иднината и едвај чекам да го облечам славниот дрес“, вели Телес.

Пристигнувањето на Телес ќе значи конкуренција за Лук Шо на позицијата лев бек, но и би требало да помогне во нападот на Јунајтед, бидејќи Бразилецот има 13 гола и 12 асистенции во 49 настапи за Порто минатата сезона.

Share

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 6 (https://animefreak.ws/m/x5My/ep-6) at AnimeFreak anime freak tv

Watch One Piece Episode 904 at website https://animeplanet.cc shoujo manga anime planet

Scroll to Top