„Џетменот“ Рефе загина при летање во Дубаи

„Џетменот“ Рефе загина при летање во Дубаи

пред 1 година

Францускиот падобранец и „летач“, Винс Рефе, член на славниот „Џетмен Дубаи“ тим, познат по своите неверојатни трикови, загина во несреќа на тренинг во Обединетите Арапски Емирати.

36-годишниот Рефе, беше познат по неговите бестрашни летови со закачени мотори на грбот нд Дубаи, но и над француските Алпи. Трагедијата се случила во вторникот, кога Рефе тренирал во пустината во близината на Дубаи, но деталите не се откриени.

Рефе стана атракција на Интернет со своите бестрашни потези, а во 2014 година постави рекорд со скок од Бурж Калифа, највисоката зграда на светот (829.8 метри).

Share

anime streaming. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime streaming The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

watch animes ANIMEFLIX Record of Ragnarok

Pokémon Journeys: The Series Episode 89

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 21

tải go88
Scroll to Top