Аврамовски со два гола учествуваше во вредна победа на Кајзериспор

Македонскиот фудбалски репрепрезентативец Даниел Аврамовски постигна два гола за својот Кајзериспор во победата над „фенерџијата“ во турската Суперлига, тимот на Денизлиспор.

Кајзери, екипата која грчевито се бори за опстанок во лигата со 6-3 славеше против тимот кој се чини се предаде и идната сезона ќе настапува во втора лига.

Графика:Sofascore за Топспорт.мк
Првиот гол на Аврамовски падна во 26. минута, тогаш за 2-0, додека вториот го постигна во 45. минута, тогаш за 3-1.

Во претходното коло Македонецот приоднесе до нерешениот резултат за својот тим со две асистенции.

Ова се двата погодока на Даниел Аврамовски:

На 4 кола до крајот на првенствената сезона Кајзериспор има 38 бода и е 16-ти, со само бод повеќе од трите тима кои се под него на табелата, од кои два ќе се преселат во понизок ранг.