(Видео) Ескалација на немирите на Косово – тешко повреден Србин во Звечан

пред 1 недела

Србин е ранет за време на полициската акција во Звечан, пренесуваат српските медиуми. Како што се наведува, тој бил застрелан во грбот и е во многу тешка состојба.

„ Повредата е нанесена од огнено оружје, тој е застрелан во пределот на градите. Неговото рамо и реброто беа повредени, ние се подготвуваме за операциона сала за да го отстраниме куршумот. Тој се наоѓа на интензивна нега и е во сериозна состојба”, рече хирургот Златан Елек, Директор на КБЦ Косовска Митровица.

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ на прес -конференција рече дека има десетици повредени Срби во акцијата на косовската полиција.

Share

https://animeheaven.pro animes online

Website https://kissanime.mx: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) kissanime Episode 25 kissanime one punch man

Watch anime online for free at 4Anime anime

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

WCOStream: ef ~ A Tale of Melodies - Recollections anime episode Full - Raw online free at https://wcostream.cc the flintstones wcostream

Scroll to Top