(Видео) Пожар во руски рудник: Најмалку 11 загинати, десетици се затрупани под земја

пред 6 месеци

Четириесет и пет рудари останаа заробени по пожар во рудник за јаглен во областа Кемерово во рускиот Сибир, соопшти регионалниот истражен одбор. Според најновите податоци, најмалку за 11 лица досега е познато дека загинале.

Во тек е операција за евакуација во рудникот, пришто спасени се 70 рудари.

„Според прелиминарните податоци, голем број работници се затруени од чад. Бројот на жртвите се утврдува“, се вели во соопштението на одборот.

Share

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 24

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

SK8 the Infinity

anime sites Tokyo Revengers (Dub)

tải go88
Scroll to Top