(Видео) Силна експлозија на универзитет во Кина

пред 12 месеци

Две лица загинаа, а најмалку девет се повредени во силна лабораториска експлозија на универзитет во источна Кина.

На социјалните мрежи се појави и видео од експлозијата.

Експлозијата се случи на Универзитетот за аеронаутика и астронаутика во Нанџинг.

Share
Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top