Во Ирак уапсени родители кои го продавале својот 5-годишен син за 7.000 долари

пред 5 месеци

Ирачките безбедносни власти уапсиле маж и жена кои се обидувале да го продадат својот петгодишен син во областа Карада во главниот град Багдад, соопшти Министерството за внатрешни работи, пренесува „Мидл Ист монитор“.

„Ирачката разузнавачка служба доби информација во врска со операција за трговија со луѓе што вклучува продажба на дете од неговите родители“, се вели во соопштението на Министерството, додавајќи дека е формиран технички тим за следење на операцијата.

Според изјавата, интензивирањето на разузнавачките напори довело до апсење на осомничените, кои го продавале своето петгодишно дете за 10 милиони ирачки динари (околу 7.000 американски долари).

Share

AnimeFreak attack on titan animefreak: Attack on Titan (Dub) (https://animefreak.ws/m/NpQ3) Episode 25

AnimeHeaven bleach anime heaven: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13

Scroll to Top