Во Кина повторно расте бројот на заразени со Ковид-19

пред 11 месец

Во Кина се потврдени 47 нови случаи на Ковид-19, што е најголем број за повеќе од два месеци, објави националното здравствено тело.

Од новите случаи, 23 биле локални инфекции, додека другите биле т.н. увезени инфекции со потекло од странство.

Вкупниот број на потврдени случаи на Ковид-19 во Кина сега е 85.915, додека бројот на смртни случаи остана непроменет, 4.634.

Share

B: The Beginning Succession (Dub) (https://animeheaven.pro/m/qOeP) Episode 6

GoGoAnime: Lost Song anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime mobile

AnimeDao: Hot-blooded Alien anime episode Full online free at https://animedao.nl kissanime animedao

Website https://animeflix.nl: Watch Kamigami no Asobi animeflix Episode 12 attack on titan animeflix

Castingcall: https://www.castingcall.club/m/kissanimemx

Quan2 hochiminhcity: http://quan2.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopYVBDTHP/DispForm.aspx?ID=766

Scroll to Top