Во Нагорно-Карабах пронајдени тела на 22 ерменски војници

пред 3 години

Спасувачките екипи кои работат во службите за итни случаи во Нагорно-Карабах пронашле 22 ерменски војници, чии тела биле отстранети од локациите каде што имаше воени операции.

„Спасувачки екипи ги отстранија телата на 22 војници од Гордајиз, Џебраил и Ишхандазор“, се вели во соопштението од Министерството за вонредни состојби на Нагорно-Карабах, чија содржина ја пренесе агенцијата „Тасс“.

Во Нагорно-Карабах од 9 ноември на сила е примирје, а руските мировници го следат спроведувањето на договорот.

Share
Scroll to Top