Во поплавите во Турција загинаа 27 луѓе

пред 6 месеци

Најмалку 27 лица ги загубија животите во поплавите што ги погодија турските градови во крајбрежната зона долж Црното Море, објави денеска Службата за вонредни ситуации, што е втора голема природна катастрофа во Турција овој месец.

Поплавите предизвикаа хаос во северните провинции, додека на југот на земјата, властите се бореа со огнот две недели, но тие објавија дека ситуацијата сега е под контрола, објави „Ројтерс“.

Share

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Bleach Episode 363

animes online That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime stream GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations

english dubbed anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

gogoanime pro GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2

Scroll to Top