Експлозија во рудник во Сибир – Најмалку 11 загинати и 49 заробени во внатрешноста

пред 6 месеци

49 рудари останаа заробени под земја, за најмалку 11 загинаа по експлозија која се случила во рудник во Сибир.

Гувернерот на регионот Кемерово, Сергеј Цивиљев, рече дека „нема комуникација“ со оние кои останале под земја. Тој додаде дека 285 луѓе биле во рудникот кога се случила несреќата, а причината уште не е позната.

„Во тек е операција за спасување. Вкупно 237 луѓе извлечени се на површината и 45 од нив се повредени“, објави руското министерство за вонредни ситуации.

Пожарникари и спасувачи се на местото на несреќата.

Рудникот Листвјажнаја беше отворен во 2003 година.

Share

anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeDao Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 3 - Uncen

My Hero Academia Season 2 Episode 22

One-Punch Man

free anime AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

tải go88
Scroll to Top