Лажни дојави за бомби во Белград – „на мета“ трговски центри и студентски домови

пред 4 дена

Трговскиот центар „Ада мол“ во Белград денеска бил евакуиран откако вработените добиле дојава дека во зградата има бомба.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Најпрвин околу 15 часот се појави веста дека бомбата била поставена во ТЦ „Ада Мол“, а само неколку моменти подоцна стигнале уште две дојави за бомби во трговски центри, пишува „Б92“.

Припадници на полицијата излегле на терен, а по детална проверка на противдиверзивните екипи на МВР било утврдено дека пријавите за поставените бомби се лажни.

Покрај трговските центри, цел на лажни пријави биле и студентските домови „Студентски град“, „4 април“, „Слободан Пенезиќ“ и „Вера Благојевиќ“.

 

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Komi Can’t Communicate Episode 7

4 anime 4Anime One Piece

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

4anime. biz 4Anime World's End Harem

tải go88
Scroll to Top