Лукашенко до Западот: Ако се осмелите да не нападнете, одговорот ќе биде моментален

пред 1 месец

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, говорејќи пред Денот на независноста на Белорусија, изјавил дека им наредил на своите вооружени сили да ги таргетираат центрите за одлучување во западните престолнини во случај на напад врз Белорусија, велејќи „не допирајте не и нема да ве допреме “, пренесува Хина повикувајќи се на Белта.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Ако се осмелите да нападнете, како што планираат, на југот на Гомел или нафтената рафинерија Мозир, аеродромите во Лунинец или Брест, одговорот ќе биде веднаш. За една секунда! Имаме што да одговориме“, кажал Лукашенко.

Додал дека одговорот ќе биде недвосмислен, пишуваат агенциите.

Според нивните написи, бројни аналитичари изјавиле дека постои можност Белорусија официјално да и се придружи на Русија во војната.

Share

tải sunwin

sunwin

game sunwin sunwin game bài sunwin

game bài sunwin sunwin club game sunwin

tải sunwin

Scroll to Top