Мира Фурлан починала од западно-нилска треска

пред 5 месеци

Познатата актерка Мира Фурлан починала од вирусот на западно-нилска треска, пишуваат хрватските медиуми. Актерката неколку месеци се борела со болеста во САД, каде што живееше од 90-те години.

Информацијата ја пренесоа хрватските медиуми кои се повикуваат на блиска личност од нејзиното семејство. Засега нема официјана потврда.

Утрово беше објавено дека Мира Фурлан починала во средата. Режисерот на „Бабилон 5“, Мајкл Страчински објави дека екипата од серијата веќе подолго време знаела дека на Фурлан и е нарушено здравјето.

Share

AnimeTV free anime tv: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 9

4Anime 4anime in english: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 9

Scroll to Top