Пожар во старски дом во Русија, 11 загинати

пред 6 месеци

Најмалку 11 луѓе загинаа во пожар во старски дом во југоисточна Русија, соопштија локалните власти.

Според информациите од медиумите, пожарот избил доцна синоќа во Башкортостан, во Урал.

Властите отворија истрага за причините за пожарот.

Share

KissAnime boku no hero academia kissanime: Watch Fairy Tail Episode 88 (https://kissanimeonline.com/m/9Gd/ep-88)

AniWatch anime online: Naruto: Shippuden (https://aniwatch.pro/m/6Vv) Episode 500

Scroll to Top