Путин поканет на отворањето на Светското првенство во џудо во Будимпешта

пред 12 месеци

Рускиот претседател Владимир Путин доби покана да присуствува на отворањето на Светското првенство во џудо во Будимпешта, кое се одржува од 6 до 13 јуни, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Тој рече дека одлуката дали Путин ќе патува за Будимпешта сè уште не е донесена.

„Таква покана навистина пристигна. Сите веќе знаат како Путин се однесува кон овој спорт. Сепак, сè уште не е донесена одлука дали тој ќе патува во унгарската престолнина”, рече Песков, пренесува „Спутник“.

Претходно, некои европски медиуми објавија дека Путин има намера да учествува на церемонијата на отворање на Светското првенство во џудо во Будимпешта.

Share

anime sites. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

dubbed anime Hunter x Hunter (2011)

animedao Tokyo Ghoul

anime stream Naruto

english anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

sites to watch anime Dragon Ball (Dub)

tải go88
Scroll to Top