Ракетирана американска база во Сирија, има загинати

пред 2 години

Најмалку пет лица загинаа во ракетен напад врз американска воена база во Сирија.

Сириската државна телевизија објави дека нападот се случил на 1 јануари, а биле повредени 20 лица.

Според агенциите бил нападнат автобус со војници.

Последните информации, говорат дека нападот го извршиле припадници на Исламската држава.

Новинските агенции наведуваат дека биле убиени припадници на сириската армија.

Share
Scroll to Top