Рускиот амбасадор во ОН ја напушти седницата на Советот за безбедност

пред 6 месеци

Амбасадорот на Русија во Обединетите нации, Василиј Небензја, ја напушти седницата на Советот за безбедност посветена на Украина, пред изјавата на претставникот на Украина, во која изјави дека има закажан состанок со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

„ Ве молам, не го сметајте ова за демонстративно заминување. Морам да ја напуштам оваа седница поради претходно закажаната средба со генералниот секретар на ОН по повод агендата на нашето претседателство“, рече Небензја, пренесува ТАС С.

По заминувањето на амбасадорот Небензје, збор зеде постојаниот претставник на Украина во Обединетите нации, Сергеј Кишлица, а Русија потоа ја претставуваше Дмитриј Полјански, првиот заменик постојан претставник на Руската Федерација во ОН.

Share

tải sunwin

sun win

sunwin apk tải sunwin game bài sunwin

tải sunwin apk sunwin club game bài sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin sunwin.apk mới nhất

Scroll to Top