Сите нови случаи во Кина се увезени

пред 5 месеци

Во континентална Кина потврдени се 21 нов случај на коронавирус, додека претходниот ден биле 15, соопштија здравствените власти. Сите нови случаи се увезени, односно потврдени се кај патници од странство. Потврдени се и 23 нови асимтоматски случаи на коронавирус, додека еден ден претходно биле 39. Сите асимптоматски случаи на инфекција исто така се увезени. Бројот на потврдени случаи во Кина од почетокот на пандемијата изнесува 85.557, а починале 4.634.

Share

Watch My Hero Academia: Two Heroes (Dub) Episode Full at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven bna

Fairy Tail (https://gogoanime.be/m/G7O) Episode 175 at GoGoAnime gogoanime my hero

Scroll to Top