Трамп нема да оди на инаугурацијата на Бајден

пред 8 месеци

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повторно почна да објавува твитови откако „Твитер“ привремено му го блокира профилот.

Тој откри дека нема да дојде на инаугурацијата на неговиот наследник, Џо Бајден, на 20 јануари.

„За сите што прашаа, нема да одам на инаугурацијата на 20 јануари“, објави Трамп.

„Твитер“ му забрани на Трамп да објавува твитови 12 часа по насилниот упад на неговите приврзаници во зградата на Капитол во Вашингтон, каде се наоѓаат Конгресот и Сенатот.

„Фејсбук“, за разлика од „Твитер“, му забрани да објавува постови до крајот на неговиот мандат.

Share

https://animeflv.uk anime websites

Pastel Life (https://kissanime.mx/m/M0wR) Episode 6

Rakshasa Street Episode 5

Website https://aniwatch.pro: Watch Wonder of Frontier (Dub) aniwatch Episode Full watch anime free

Animefreak-73 webselfsite: https://animefreak-73.webselfsite.net/

Cliqafriq: https://cliqafriq.com/animefreakws

Scroll to Top