„Фајзер“ тужи вработена поради украдени податоци за вакцината против коронавирус

пред 2 недели

Компанијата „Фајзер“ тужи долгогодишна вработена поради наводна кражба на голем број доверливи документи, вклучувајќи и за вакцината против коронавирусот.

Компанијата во тужбата наведува дека вработената Џун Ксијао Ли, го прекршила нејзиниот договор за доверливост со префрлање на повеќе од 12.000 датотеки, без дозвола, на нејзините лични сметки и уреди од нејзиниот деловен лаптоп.

Материјалите содржат внатрешни проценки и препораки за вакцината на Фајзер-Бионтек.

Share

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

animes online ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

watch anime free Tokyo Revengers (Dub)

anime sites That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

free anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

ANIMEFLIX JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 16

Scroll to Top