Францускиот министер за надворешни работи: Конфликтот во Украина ќе трае, последиците се долгорочни

пред 4 дена

Светските лидери треба да се подготват војната во Украина да трае и да ги разгледаат нејзините долгорочни последици, изјави францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Сега треба да се справиме со конфликтот што ќе трае, а со тоа и да се справиме со последиците од овој конфликт на меѓународно ниво на долг рок, особено во областа на стабилно снабдување со храна“, рече Ле Дријан, пренесува Би-Би-Си.

Францускиот министер за надворешни работи истакна дека лидерите сега треба да се справат со војната во Украина како долготраен конфликт што ќе предизвика сериозни последици ширум светот.

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Death Note Episode 37

online anime Naruto: Shippuden

AnimeFreak Record of Ragnarok

anime website Pokémon Journeys: The Series

anime sites AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub)

tải go88
Scroll to Top