Џонсон се повлекува од преговорите доколку ЕУ не ги исполни британските барања

пред 10 месеци

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е подготвен да се повлече од преговорите со Европската Унија доколку ЕУ не ги исполни британските барања.

„Тој денес ќе и соопшти на ЕУ дека не е за ненадејни промени, бидејќи е цврст во ставот дека е против 11-часовни брегзит-барања кои пристигнаа од Франција. Неговиот кабинет соопшти дека премиерот ќе ги заврши разговорите доколку ЕУ одбие да отстапи од “нечуените’ барања“, пренесува „Ројтерс“.

„Ројтерс“ додава дека претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен и Борис Џонсон попладнево ќе разговараат на телефон за трговскиот договор.

Share

Macross 7 Plus (https://animedao.nl/m/MAo4) Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky (Dub) animeflix Episode Full demon slayer animeflix

AnimeFreak: Yukikaze (Dub) anime episode 5 online free at https://animefreak.ws anime websites

TwistMoe: Yuukan Club anime episode 2 online free at https://twistmoe.net english dubbed anime

Buddypress: https://buddypress.org/members/kissanimemx/profile/

Upvidhansabhaproceedings gov: http://upvidhansabhaproceedings.gov.in/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Scroll to Top