Александра Пријовиќ била жртва на врсничко насилство: ме понижуваа и ме нарекуваа сиромашна пејачка

Александра Пријовиќ била жртва на врсничко насилство: ме понижуваа и ме нарекуваа сиромашна пејачка

пред 1 година

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ изјавила дека како дете била жртва на насилство од нејзините соученици. Таа живеела со мајка си во Бел Манастир, а како што своевремено изјавила за медиумите, поминала низ форма на насилство од врсници, каде децата на училиште ја малтретирале и ја избегнувале само затоа што сакала да пее, но признала дека се борела со потсмев од соучениците.

„Не ми беше лесно. Ова уште никому не сум го кажала, но бев жртва на децата на училиште. Не ме тепаа, но психички ме малтретираа“, раскажала пејачката.

„Ме понижуваа, ме нарекуваа сиромашна пејачка. Тие рекоа: „Таа не е ништо подобра од мајка и пејачка“. Ме исмеваа на секој можен начин. На училиште после секој мој настап носеа снимки и ги пуштаа. Тие се смееја гласно, се слушав и се гледав. Верувајте, во тие моменти срцето ми се кинеше“, раскажала пејачката и нагласила дека сега истите тие деца сакаат да и бидат пријатели.

„Ми се јавуваат, ми пишуваат на Фејсбук и ме поддржуваат. Сега сум им слатка, убава, фина и драга. На сите им одговарам на пораките, но не заборавив како ме малтретираа“, истакнала пејачката, пренесува „Ало“.

Share
Scroll to Top