(Видео) Англиски навивачи тепаа момче за да влезат на Вембли

(Видео) Англиски навивачи тепаа момче за да влезат на Вембли

пред 2 месеци

За време на финалниот натпревар меѓу Англија и Италија, на Вембли се случија голем број инциденти. Дестици навивачи ја пробиле оградата пред лондонскиот стадион „Вембли“ во обид без влезници да влезат на вечерашниот финален натпревар на Евро 2020 меѓу Англија и Италија.

На едно од видеата кои беа објавени, се гледа како неколку Англичани се обиделе насилно да дојдат до билет претепувајќи едно момче. Тие го шутираат по главата и телото, додека тоа ги моли да престанат.

За време на финалниот натпревар на Европското првенство меѓу Англија и Италија, на Вембли, голем број од домашните навивачи ги тепаа Италијанците, пренесуваат медиумите.

Англиските хулигани се тепаа со Италијанците пред еден од влезовите на стадионот, за место на трибините. Светските медиуми пренесуваат дека комплетно потфрлило обезбедувањето на стадионот, кое не успеало да ги спречи инцидентите.

Италија ја победи Англија во финалето со 3:2 на пенали откако во регуларнито дел и по продолженијата од двапати по 15 минути мечот заврши нерешено 1:1.

Share

KissAnime: Mahou Shoujo? Naria Girls anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime official site

WCOStream: Chouja Raideen anime episode 38 online free at https://wcostream.cc the flintstones wcostream

Website https://4anime.biz: Watch Brave Soldier 4anime Episode 32 4anime discord

AnimeFLV: Dynamic Chord anime episode 12 online free at https://animeflv.uk watch anime online

Cutt: https://cutt.us/0pJAI

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/kissanimemx/journal/

Scroll to Top