(Видeо) Овации за олимпискиот вицешампион, Дејан Георгиевски дојде во Скопје

(Видeо) Овации за олимпискиот вицешампион, Дејан Георгиевски дојде во Скопје

пред 3 години

Македонскиот олимпиец во таеквондо, Дејан Георгиевски, стигна во Скопје. Со овации Дејан, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал за Македонија во категоријата +80 килограми, беше пречекан од многу граѓани на аеродромот. Вечерва во 19:30 на скопскиот плоштад Македонија ќе има организирано голем пречек  за Георгиевски.

Share
Scroll to Top