(Галерија) „Вог“ препорака: Задолжителни модни парчиња за дамите над 30 години

(Галерија) „Вог“ препорака: Задолжителни модни парчиња за дамите над 30 години

пред 3 години

Влегувањето во триесеттите обично ја носи со себе потребната доза на сериозност, општo, но и моднa сериозност. Кога ќе се заситиме од младешки модни каприци, во гардеробата ќе сакаме одредени класици кои ќе ни служат во секоја прилика.

Магазинот „Вог“ реши да се позанимава со гардероба за зрели девојки и состави список на облека и додатоци што би требало да ги имаме во плакарот задолжително по 30-тата година од животот.

1. Класичен мантил за дожд

2. Удобни црни чизми

3. Добро скроени панталони

4. Голема чанта за работа

5. Црн блејзер/сако

6. Бела кошула

7. Коктел фустан

8. Омилената чанта која долго ја посакувате (по избор)

9. Квалитетни торби/куфери за патување 

10. Црни салонки

11. Добри фармерки

12. Накит кој би го наследила и вашата ќерка

13. Свечен долг фустан

14. Секси градник или бралет

15. Шик комбинезон

16. Плетен џемпер

17. Мал црн фустан

18. Црна кожна јакна

19. Комбинација во која се чувствувате како милион долари

20. Костим

22. Очила кои ви одговараат на лицето

23. Свилена марама

24. Бели патики

25. Рачен часовник

 

 

 

 

Share
Scroll to Top