(Галерија) Откако Карлеуша гола му се соблече Канје Вест ја одследи на Инстаграм

(Галерија) Откако Карлеуша гола му се соблече Канје Вест ја одследи на Инстаграм

пред 2 години

Откако светскиот познат рапер Канје Вест ја заследи српската пејачка Јелена Карлеуша на Инстаграм, таа објави голи фотографии од себеси позирајќи само во патики од неговиот бренд. Но за кратко време тој ја отследи, по што тоа наиде на подбив кај Твитер корисниците, кои на шеговит и по малку бизарен начин ги искоментираа нејзините реакции.

Сè започна откако дежурните тролови на Твитер се смееја дека кога некој ќе ја заследи, Карлеуша веднаш сака да го „удостои“ со соодветен стајлинг. Еве некои од најдосетливите шеги досега.

Но покрај со слики, шегата отиде подалеку, па се појавија и серија лажни „сториња“ во кои многу од твитер корисниците се „жалат“ дека Јелена им се заканува или отворено ги навредува.

 

Share
Scroll to Top