Двојно повеќе среќа во „Нептун“! Од 18 до 22 март голема акција со големи заштеди и двојно повеќе поени за вас

Двојно повеќе среќа во „Нептун“! Од 18 до 22 март голема акција со големи заштеди и двојно повеќе поени за вас

пред 3 години

По повод Светскиот ден на среќата 20-ти март Нептун организира голема акција во која на потрошувачите им нуди најголеми заштеди и двојно повеќе поени при секоја купопродажба. Акцијата трае од 18-22 март и важи во сите Нептун продавници ширум државата и за онлајн шопинг преку веб сајтот Neptun.mk и преку нивната мобилна апликација NEPTUN MAKEDONIJA.

Светскиот ден на среќата 20-ти март е усвоен од Генералното собрание на Обединетите Нации, ден кој треба да нè инспирира да преземеме чекори за посреќен свет и во кој се вели дека стремежот кон среќа и благосостојба е основно право на човекот. Сите ние чинители на ова општество треба да преземаме активности со кои ќе шириме среќа, радост, поддршка и да го направиме што поубаво место за живеење.

“haPPy” лојалната програма на Нептун е базирана баш на среќата. Креирана е да инспирира радост кај членовите кои достигнаа бројка од над 300.000. Членството во лојалната програма нуди огромен број на бенефиции во Нептун како: шопинг на цени со попуст, собирање на поени кои генерираат ваучери за идни купувања, право на учество во промоции, купување на рати преку happy кредит, достава, поддршка, монтажа и многу други бенефиции.

Акцијата “Happiness Days 18-22 март нуди најголеми заштеди, двојно повеќе поени за вас и одличен избор на производи од сите продуктни категории. Застапени се одлични модели на: смартфони, телевизори, лаптопи, смарт уреди и аксесоари, бела техника, мали апарати за домаќинство, апарати за нега и убавина. Не ја пропуштајте оваа идеална прилика за шопинг по супер цени, #АЈДЕ во Нептун продавниците ширум Македонија или онлајн на Neptun.mk, разгледајте ги понудите, изберете од најдобриот избор и бидете двојно посреќни! Чувството на среќа е глобално право на секој човек! Среќен Ден на среќата!

„Нептун Македонија“ најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на апарати за домаќинство, уреди за ладење и греење, телевизори, гејминг опрема, смартфони и ИТ уреди, е присутна 23 год. на македонскиот пазар преку 25 продажни салони во 21 град во Македонија. Со брендови во своето портфолио како Beko, LG, Samsung, Sony, Apple, Philips, Bosch, Asus, Huawei, Hitachi, Fuego и многу други, „Нептун” е позициониран како апсолутен лидер на пазарот во државава. Нептун Македонија има и широка палета на услуги за своите клиенти како: happy лојалната програма, инстант кредити, дополнителни гаранции, премиум достава, онлајн продажба, мобилна апликација за онлајн шопинг, кредитна и кешбек картичка haPPy MasterCard.

Share
Scroll to Top