„Декстер“ се враќа по осум години со нови епизоди

„Декстер“ се враќа по осум години со нови епизоди

пред 7 месеци

Американската ТВ-мрежа „Шоутајм“ објави дека по осум години, ќе ја оживее наградуваната серија „Декстер“ со нови десет епизоди. Мајкл Си Хол, кој освои „Златен глобус“ за најдобар актер во 2010, пак, ќе биде полицискиот аналитичар кој во слободно време убива убијци.

Според најавите, серијата ќе почне да се снима во почетокот на следната година, а премиерата ќе биде наесен.

„Декстер“ се емитуваше од 2006 до 2013 година, но многумина ја сметаат последната епизода за едно од најлошите финалиња досега. Во неа Декстер Морган ја лажира својата смрт, бега од Мајами и почнува да живее со ново име во Орегон.

Share

AnimeDao free anime: Watch The Promised Neverland Episode 9 (https://animedao.nl/m/Wyxw/ep-9)

AnimeFreak animefreak hunter x hunter: Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 31 (https://animefreak.ws/m/61xB/ep-31)

Scroll to Top