Дневен хороскоп за 8 ноември, пари за вагата и многу љубов за шкорпиите

Дневен хороскоп за 8 ноември, пари за вагата и многу љубов за шкорпиите

пред 2 години

ОВЕН

Имате чувство дека не можете да напредувате на работа. Планирате да ја прекинете деловната соработка. Сега е одлично време да стапите во контакт со личноста која ви се допаѓа од странство. Обидете се да го поправите лошото расположение.

БИК

Сакате да ги постигнете своите цели, но во фер борба. Имате проблеми во врската и сакате да ја прекинете комуникацијата со партнерот. Немате намера да ја обновувате или да ги решавате проблемите.

БЛИЗНАЦИ

Деловните идеи што ги застапувате не наидуваат на одобрување кај колегите, па затоа лесно се откажувате од нив. Шармантен сте и комуникативен. Кога е љубовта во прашање, се обидувате да играте со чувствата, но некако не ви оди. Внимавајте на здравјето и обидете се да одморате.

РАК

Соработката со соработниците од друга дражва се развива одлично. Очекувате голем прилив на пари, но потребно ви е вниманието од брачниот партнер за да бидете комплетно среќен. Имате впечаток дека тој е прилично ладен и незаинтересиран за вас. Внимавајте на здравјето.

ЛАВ

Не сте задоволни од резултатите од вашата работа. Вложувате многу енергија во бизнисот и сè уште нема видлив ефект. Постои ќорсокак во комуникацијата со вашиот партнер. Ниту еден од вас не сака да го повлече првиот потег. Внимавајте на здравјето и чувствителноста на коските.

ДЕВИЦА

Размислувате за некои стари деловни идеи. Ви се чини дека со одредена корекција можете да донесете резултати. Блокирани сте кога станува збор за љубовта. Не сакате да се гледате со никого, ниту пак да одржувате каква било комуникација. Нервозни сте.

ВАГА

Задоволни сте како ви се одвива бизнисот. Имате добра комуникација со партнерите и планирате нови проекти. Очекувате партнерот да го смени однесувањето кон вас. Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

Ќе добиете ненадејна понуда од соработник од странство. Ќе бидете изенадени од одличната соработка поради големата конкуренција. Задоволни сте од тоа како напредува врската. Партнерот прави да се чувствувате убаво. Погрижите се за вашата исхрана

СТРЕЛЕЦ

Полни сте со енергија. Буквално се борите за секоја идеја и не сакате да се откажувате од нив додека не ги постигнете. Во љубовта сте несигурни и љубоморни. Се обидувате да скриете емоциите од партнерот, но безуспешно. Внимавајте со проблемите со кожата

ЈАРЕЦ

Не успевате да најдете заеднички јазик со деловните партнери. Причината е меѓусебна тврдоглавост. Емотивно сте исполнети. Ви се допаѓа чувството да припаѓате на една личност. Имате впечаток дека ова чувство ќе трае вечно. Можни се проблеми со грлото.

ВОДОЛИЈА

Полни сте со позитивна енергија. Правите грандиозни планови и целата ваша енергија ја вложувате во нивна реализација. Сега не е моментот за разговор партнерот. Ако се решите, подгответе се за расправија. Со здравјето сте добри. Се чувствувате добро.

РИБИ

Самоуверени сте и точно знаете што сакате да постигнете. Имате целосна поддршка од претпоставен. Имате големи очекувања од врската и сакате истата да трае долго време. Партнерот размислува поинаку и е претпазлив. Внимавајте на здравјето и проблеми со нервите.

Share
Scroll to Top