Зинедин Зидан позитивен на коронавирус

Зинедин Зидан позитивен на коронавирус

пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, е позитивен на Ковид-19, соопшти прес-службата на клубот. Тие не дадоа дополнителни информации за здравјето на поранешниот француски фудбалер, ни кога се заразил.

Сепак, шпанските медиуми пишуваат дека заради болеста, Зидан ќе го пропушти натпреварот од 20. коло во Ла Лига против Алавес, што ќе се одржи в сабота на 23 јануари, но и уште барем еден или два натпревари потоа.

Share

GoGoAnime gogoanime reddit: Watch Banana Fish Episode 23

KissAnime animes online: Watch Scum's Wish Episode 3 (https://kissanimeonline.com/m/KQ5B/ep-3)

Scroll to Top