Исламистите му се заканија и на австрискиот министер за внатрешни работи

Исламистите му се заканија и на австрискиот министер за внатрешни работи

пред 7 месеци

По терористичкиот напад и акцијата против исламистичките сцени во Австрија, тамошниот министер за внатрешни работи Карл Нехамер, добил закани од исламистите.

Од Министерството за внатрешни работи потврдија дека министерот добил закани и дека поради тоа, неговата сопруга и две деца добиле деноноќна полициска заштита од страна на специјалната едница „Кобри“.

Share

AnimeTV animetv boruto: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24

4Anime heroes rising 4anime: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://4anime.biz/m/xaR2) Episode Preview

Scroll to Top