Криси Тајгер и Џон Леџенд добија син од сурогат мајка

Криси Тајгер и Џон Леџенд добија син од сурогат мајка

пред 10 месеци

Манекенката Криси Тајген и пејачот Џон Леџенд добија син од сурогат мајка.

Двојката ги изненади следбениците со објава на Инстаграм во која открија дека се родил нивниот син Врен Александар, само пет месеци откако Криси ја роди ќерката Ести.

„Колку што се сеќавам, отсекогаш сакав четири деца“, рекла 37-годишната Криси и откри дека во 2021 година почнале да бараат сурогат мајка како опција.

Познатата манекенка пред пет месеци роди ќерка, а сега таа и нејзиниот сопруг добија син.

Парот ја запознал Александра, сурогат мајката по која на крајот му го дале средното име на синот. Иако првиот трансфер на ембрионот на парот не преживеал, среде бременоста на Тајген со Ести, дознале дека Александра забременила и со Врен, кој се родил на 19 јуни.

Двојката ја има и ќерката Луна (7) и синот Мајлс (5). Во 2020 година, Криси остана бремена, но бременоста заврши со, како што рече, абортус што спасува живот поради компликации.

Тејген го нарече својот покоен син Џек, а потоа сподели интимни болнички фотографии со своите следбеници на Инстаграм.

Share
Scroll to Top