Купив тест за бременост ....трудна сум: Бритни Спирс пресреќна чека принова

Купив тест за бременост ….трудна сум: Бритни Спирс пресреќна чека принова

пред 2 години

Бритни Спирс е бремена .Поп ѕвездата објави дека го чека своето прво дете со вереникот Сем Асгари.

„И така купив тест за бременост и … трудна сум“, напишала таа. И ддаде: Ја изгубив посакуваната тежина за да изгледам одлично на одмор на Мауи, но повторно се здебелив. Се прашував што се случува со мојот стомак, на што мојот сопруг ми рече дека можеби сум бремена. Веднаш го направив тестот и испадна дека чекам бебе.  Стомакот полека ми расте. Ако носам близнаци, можеби нема да можам да ја носам бременоста до крај. Решив да не излегувам од дома бидејќи на тој начин папараците ќе заработат многу пари од моите фотографии, какви што, за жал, секогаш заработувале. Сето ова е уште потешко бидејќи имав перинатална депресија во текот на претходните две бремености, што е навистина, навистина тешко, напиша таа

Бритни (40) ги има синовите Шон Престон (16) и Џејден Џејмс (15) со Кевин Федерлајн. „Очигледно нема да излегувам многу“, се пошегува таа по веста за бременоста. Пејачката проговори за тешките моменти во претходната бременост.

„Беше тешко бидејќи се борев со депресија. Беше ужасно. Овој пат ќе се посветам на јогата за време на бременоста, и тоа секој ден, напиша таа.

 

Share
Scroll to Top