Македонскиот актер Крис Петровски ќе глуми во холивудскиот филм „Реј Донован“

Македонскиот актер Крис Петровски ќе глуми во холивудскиот филм „Реј Донован“

пред 3 месеци

Македонскиот актер Крис Петровски, кој глумеше во сериите Madam Secretary и Blacklist, наскоро ќе глуми во холивудскиот филм „Реј Донован“. Филмот ќе се снима според истоимената хит-серија која имаше седум сезони и во која главната улога ја играше Лив Шребер.

Крис во филмот ќе го глуми Шон Вокер, млад и надежен холивудски глумец. Приказната ќе продолжи онаму каде што застана серијата во седмата сезона, кога беше откажаба. Шребер и овојпат ќе ја игра главната улога, а ќе биде и еден од авторите на сценариото. Во филмот ќе глуми и Џон Војт, таткото на Анџелина Џоли.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Merc StoriA: The Apathetic Boy and the Girl in a Bottle kissanime Episode 12 kissanime black clover

AnimeDao: Medaka Box Abnormal anime episode 12 online free at https://animedao.nl one punch man season 2 animedao

Saint Seiya: The Lost Canvas 2 (https://twistmoe.net/m/OOyV) Episode 13

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimebe/designs

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1022848-kissanime

Scroll to Top